Odabrani su Dječji ambasadori mira - čestitke našoj Moniki!
Autor: Maja Katalinić, 30. 11. 2017.

Nakon 2. kruga online glasovanja, odabrana su tri Dječja ambasadora mira naše škole: Monika Gregurec (8.a), Ivona Arambašić (7.) i Nika Januš (5.c).

Nakon 3. kruga Natječaja za Dječje ambasadore mira, u kojemu se ocjenjivala komunikativnost, kvaliteta odgovora na pitanja žirija, snalažljivost, javni nastup i umjetnički dojam, odabrano je 18 Dječjih ambasadora mira. Jedna od njih je i naša Monika Gregurec (8.a).

Moniku, kao Dječju ambasadoricu mira, očekuju nova i zanimljiva iskustva.

U prosincu će sudjelovati u Treningu za dječje trenere nenasilne komunikacije u kojemu će naučiti nove vještine i postati voditelji radionica nenasilne komunikacije u svojim školama.
U siječnju će sudjelovati u glazbeno-kreativnim radionicama u kojima će stvarati originalnu pjesmu i snimati glazbeni spot „Mir je moj đir“.
U veljači će sudjelovat u obilježavanju Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja (17. veljače) i medijskoj kampanji.
U ožujku i travnju će provoditi radionice nenasilne komunikacije u svojim školama.
21. svibnja sudjelovat će u obilježavanju Svjetskog dana kulturne različitosti, dijaloga i razvoja te javnoj dodjeli Nagrada i priznanja za Dječje ambasadore mira.
Biti će ovo nezaboravna i kreativna avantura u kojoj ćemo zajednički promovirati kulturu mira i pokazati da su i djeca sposobna raditi „velike“ stvari.

Članovi komisije u 3. krugu Natječaja bili su:
Mia Marković, učenica II. Gimnazije, polaznica Dramskog studija Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku, nekadašnja voditeljica odgojno-obrazovne emisije „Radoznalica“ i polaznica grupe mladih aktivista „Reporteri boljeg društva“.
Iva Magušić, radijska novinarka i urednica dječje emisije „Mali i veliki“ na HRT Radio Osijeku te tv-novinarka na HRT-u.
Marijan Jovičić, voditelj Centra za djecu i mlade „Pozitivni i sretni“ Čepin, profesionalni glazbenik, voditelj glazbenih programa za djecu i roditelje te različitih tematskih aktivnosti i događanja za djecu u području suvremene tehnologije, kulture i kreativnog razvoja.
Mirna Šmit, mag. cult., dopredsjednica Dokkice i voditeljica odgojno-obrazovnih programa u Dokkici, urednica odgojno-obrazovne emisije „Reporteri boljeg društva“, voditeljica brojnih radionica za djecu i mlade u području građanskog odgoja i obrazovanja, voditeljica projekata za djecu i mlade te vanjska suradnica na HRT Radio Osijeku.
Viktorija Livaja Budaić, psihologinja Dokkice, voditeljica radionica za djecu i mlade
Ines Novak, dipl. iur., predsjednica Dokkice, voditeljica strateškog razvoja Udruge idejna začetnica dječjeg kazališnog festivala „POZOR! Plivamo na sceni!“, autorica dječje odgojno-obrazovne emisije „Radoznalica“ s dugogodišnjim iskustvom u radu s djecom i mladima i provedbi različitih projekata i programa za djecu i mlade, nekadašnja tv-voditeljica na STV-u.

Izvor: http://www.dokkica.hr/projekti/mir-je-moj-dir/aktivnosti-na-projektu/618-odabrano-18-djecjih-ambasadora-mira