Ukupno: 207390
Mir je moj đir - glasajte za Dječje ambasadore mira naše škole
Autor: Maja Katalinić, 16. 11. 2017.

Viši razredi naše škole sudjeluje u projektu "Mir je moj đir" koji provodi Dječja kreativna kućica - DOKKICA. Nakon što su razredi izabrali svoje predstavnike, online glasanjem trebamo izabrati tri Dječja ambasadora mira naše škole.

Glasati za Dječje ambasadore mira naše škole možete ovdje.

Projekt „Mir je moj đir“ ima za cilj osnažiti učenike/dječje ambasadore mira za stjecanje znanja i vještina za provedbu radionica nenasilne komunikacije i mirnog rješavanja sukoba te provedbu edukativne kampanje. Organizacijom Natječaja za dječje ambasadore mira u osnovnim školama grada Osijeka učenici i nastavnici odabrat će kandidate za dječje ambasadore mira – učenike koji su u svom školskom okruženju izbjegavaju ulaziti u sukobe, posjeduju vještine nenasilne komunikacije ili su pomogle u rješavanju nekog vršnjačkog sukoba i/ili nasilja. Projektom će se oformiti tim od 15 aktivnih dječjih ambasadora mira koji će postati dječji treneri nenasilne komunikacije i voditelji radionica nenasilne komunikacije u svojim školama. Osim toga, 15 aktivnih dječjih ambasadora mira sudjelovati će u inovativnoj medijskoj kampanji „Mir je moj đir" sa svrhom promocije pozitivnih ponašanja među vršnjacima. U sklopu projekta snimit će se edukativno-promotivni film, pjesma i videospot te obilježiti Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja i Svjetski dan kulturnih različitosti, dijaloga i razvoja.

Ciljane skupine su učenici viših razreda osnovnih škola, nastavnici, lokalna zajednica i mediji. Projekt će se provoditi od rujna 2017. – svibnja 2018., a obuhvatit će sljedeće aktivnosti:

1. Natječaj za dječje ambasadore mira u osnovnim školama grada Osijeka
  2. Snimanje edukativno-promotivnog filma „Mir je moj đir“ u kojemu će se predstaviti tema nenasilne komunikacije i te nagrađena djeca – izabrani dječji ambasadori mira
  3. Trening za dječje trenere nenasilne komunikacije
  4. Glazbeno-kreativne radionice za dječje ambasadore mira u sklopu kojih će nastati pjesma i spot  „Mir je moj đir“
  5. Radionice nenasilne komunikacije za učenike viših razreda u školama
  6. Kampanja u medijima i na društvenim mrežama „Mir je moj đir“

Partneri u projektu su Osnovna škola Retfala i Grad Osijek. Projekt se provodi u sklopu natječaja Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva "Izvaninstitucionalni odgoj i obrazovanje - Škola u zajednici s nultom tolarencijom za govor mržnje i nasilje"

U Esseker centru 20.11. obilježen je Međunarodni dan dječjih prava. Sudjelovali su naši ambasadori mira te učenice koje su napisale literarne radove na temu mira. Kako nam je bilo možete pogledati u našoj foto-galeriji.

Izvor: http://www.dokkica.hr/projekti/mir-je-moj-dir