Lino višebojac – OŠ Miroslava Krleže, Čepin
Autor: Marija Dorić, 16. 3. 2018.

Lino višebojac natjecanje je hrvatskih osnovnih škola u kojem se nagrađuje pravi, pozitivan, sportski duh. Radi se o višegodišnjem projektu u sklopu Sportskih novosti, Podravke i Hrvatskoga telekoma koji su ove godine odabrali našu školu, kao predstavnika za Osječko-baranjsku županiju.

Nakon ravnateljičina srdačnoga pozdrava, zamjenica načelnika Općine Čepin, Mateja Kalajžić otvorila je natjecanje u našoj skromnoj sportskoj dvorani te je započeo sportsko-zabavni program. Linu su dočekali tamburaši, a zbor je s ponosom pjevao bećarac. Uslijedili su ples i tjelovježba uz veselu glazbu učenika razredne nastave, a svojim se literarnim uratkom „Svijet po mom“ predstavila osmašica Maja Skrenković.

Netom prije sportskih aktivnosti u školu su pristigli i mještani, poznati čepinski sportaši: kuglač Dario Radoš, mlada odbojkašica Dijana Karatović te njezina majka Biljana Karatović, nekada članica odbojkaške reprezentacije Hrvatske. Također su nam u goste pristigla i dva vrhunska osječka gimnastičara Tomislav Marković i Aurel Benović. Ti vrsni, sadašnji i bivši sportaši pomagali su čepinskim višebojcima u osvajanju bodova u nogometnim i rukometnim slobodnim bacanjima, gađanju košarkaških obruča, potezanju užeta, skoku u dalj i trčanju šireći pobjednički duh i potičući navijače na korektno ponašanje.

Darežljivi je Lino nagradio i pobjednike, sedmašicu Marinu Volmut, osmaša Arijana Kovačevića. Također je nagrađena i najbolja navijačka skupina: učenici 3. a razreda, a 5. b razred izradio je najbolji navijački transparent s porukom „ Igrajte nam fino“, a Petra je Letica iz 1. c razreda dobila nagradu za najbolju masku. Naime, Petrina se majka potrudila oko iscrtavanja Petrina lica.

I tako su učenici i učitelji s velikom radošću po prvi put dočekali dragoga gosta - Linu višebojca koji je našoj školi podario pozitivan i vedar duh.

Članak u Glasu Slavonije možete vidjeti ovdje: Lino gostovao u Čepinu