Škola budućnosti

Od školske godine 2022./2023. i naša je škola dio projekta Škola budućnosti powered by STEMI, Infobip & A1. Primljeni smo u program Umjetne inteligencije (izrada AI chatbota).

Svrhu našeg chatbota povezali smo s ovogodišnjim tematskim projektom naše škole "Odrastimo zdravo i zeleno"

čiji je cilj naučiti razlikovati nezdrave od zdravih životnih navika te u svakodnevicu uvesti određene aktivnosti koje će pozitivno utjecati na mentalno, emocionalno i fizičko zdravlje.
Kako je nedovoljna tjelesna aktivnost jedan od većih problema današnjice, a uvelike pogađa i djecu školskog uzrasta, odlučili smo pomoći svim mještanima naći i odabrati adekvatne sportske aktivnosti za sebe/svoje bližnje tako da im na jednom mjestu prezentiramo sve što se nudi na području općine.

U izradu chatbota uključili smo i potencijalno darovite učenike (kao dio projekta STEM gradionica)

Isprobajte našeg Krležijanca koji, ovisno o dobnoj skupini, mještanima omogućava pronalazak adekvatne sportske aktivnosti za sebe/svoje bližnje:

Uključili smo se i u program proširene stvarnosti: Lov na znanje (i nagrade).

Više o samom projektu...

Projekt Škola budućnosti pilotiran je u drugom polugodištu školske godine 2020/21. Cilj projekta bio je i ostao učiniti Hrvatski školski sustav svjetskim predvodnikom, koji najmodernija znanja iz industrije donosi u okviru školskog programa umjetne inteligencije za osnovne i srednje škole.

Povezivanje hrvatskih škola s tehnološkom industrijom primarni je cilj projekta. Uvođenjem novih znanja kao što su: Umjetna Inteligencija, Internet of Things, crowdfunding, izgradnja tehnoloških tvrtki, itd., kroz projekt ŠKOLA BUDUĆNOSTI, planiramo popularizirati obrazovanje u Hrvatskoj. Svake godine, sve do 2025., uvodit ćemo najrelevantnija znanja iz industrije 4.0. u školski sustav, s ciljem pretvaranja učionica u inovacijske laboratorije.

Više o samom programu možete vidjeti ovdje: AI chatbot